Serbarea Multumirii 2017

„Cel cu inima mulțumită are un ospăț necurmat.” (Proverbe 15:15b)

„Mulțumesc” este un cuvânt plin de semnificație și totodată un indicator spre rai. Să știi să mulțumești înseamnă să știi să-L iubești pe Cel din mâna Căruia primești totul.

Vineri, 27 octombrie 2017, la capela Liceului Natanael au răsunat cântece și poezii. Într-o atmosferă de sărbătoare, toți preșcolarii și elevii liceului au mulțumit lui Dumnezeu pentru nenumăratele binecuvântări primite în acest an.

La final, domnul manager Nelu Prodan a arătat într-un scurt mesaj adevărata semnificație a sărbătorii.

De la capelă elevii s-au îndreptat din nou spre sălile de clasă, unde îi așteptau băncile pline, de această dată nu de cărți, ci de prăjituri care mai de care, fructe și suc.

După ce s-au înfruptat din bucatele pregătite, o parte din elevii mai mari au început un joc de volei care a durat câteva ore.

Îi mulțumim lui Dumnezeu pentru o zi atât de frumoasă, precum și tuturor celor care ne-au fost alături!

Clasele a V-a și a VI-a

Clasele a VII și a VIII-a